19000, Україна, Черкаська обл. м. Канів, вул Енергетиків 225
+38(097)7376878
tovkmz@ukr.net
Українська   English
Корисна інформація про якість палива для котлів

ВОЛОГІСТЬ ДРОВ

 Потужність твердопаливного котла, тривалість роботи і термін його експлуатації неабияк залежать від якості палива. Найважливіший показник якості дров - їх вологість

 При високій вологості дров:

  • Падає потужність котла (іноді в 2 рази)
  • Збільшується утворення конденсату і нагару в топці і теплообміннику, що негативно впливає на ресурс котла
  • Погіршується згоряння палива, як наслідок, збільшується кількість попелу - котел потрібно частіше чистити

 Максимально рекомендована вологість дров'яного палива повинна бути не більше 20%. При використанні дров з більш високою вологістю котел буде працювати з погіршенням функціональних показників. З діаграми видно, що підвищена вологість дров може призвести до зменшення теплоти, яка виділяється при згорянні, більш ніж в 2 рази! Тому дуже важливо забезпечити котел якісним паливом для тривалої та безперебійної його експлуатації.

 

ЗАГОТІВЛЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ДРОВ

 Відомо, що дрова зимової заготівлі перед використанням повинні бути висушені на відкритому повітрі протягом мінімум 12 місяців, а дрова літньої заготівлі - мінімум 18 місяців. За цей час їх вологість зменшується до 20-23%. Для отримання максимальної калорійності дрова потрібно витримати не менше 2-х років.

Залежність вмісту вологи від часу сушіння дров

 Зберігати дрова потрібно певним способом, складуючи їх під навісом. Для оптимального провітрювання і нагрівання відстань від стіни і між штабелями повинна становити 5-10 см. Дрова не повинні лежати на землі. Таким чином, місце для зберігання дров повинно бути вибрано заздалегідь і відповідним чином обладнане.

ВИД ДЕРЕВИНИ

 Вид заготовленої деревини також впливає на теплопродуктивність котла. Потрібно знати, що в перерахунку на об’єм найкалорійніша деревина твердих порід - дуб, бук. Але в перерахунку на вагу більше калорійні такі породи, як сосна, ялина, модрина. Тому завантажуючи в котел деревину різних порід, отримаємо різну потужність і різний час повного згоряння палива. Деревина твердих порід горить повільніше, ніж м'яка, дрібні тріски горять набагато швидше ніж великі колоди. Тому фактичні показники функціонування котла можуть відрізнятися від розрахунково даних.